Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Formulář pro registraci lékárny pro přeshraniční výdej eReceptů

Formulář pro registraci lékárny pro přeshraniční výdej eReceptů

Na základě zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a změně zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech je legislativně ukotven proces a pravidla předávání údajů při výdeji českých eReceptů v členských státech EU a zahraničních elektronických receptů v ČR.

Dne 2. června 2023 bylo ze strany eHealth Network vydáno souhlasné stanovisko pro vstup České republiky do produkčního provozu přeshraniční preskripce a dispenzace. Od 12. června 2023 si mohou Češi vyzvednout své léky na eRecept v Polsku, naopak polští občané mohou využít pro vyzvednutí léků na své polské eRecepty české lékárny. Brzy budou přibývat i další země.

Využití funkcionalit pro výdej zahraničního elektronického receptu je nepovinné, proto Státní ústav pro kontrolu léčiv připravuje zejména pro pacienty seznam lékáren, kde je možné vyzvednout zahraniční elektronický recept.

Vydávající subjekt se na seznam může dostat dvěma způsoby.

První cestou je automatické zařazení vydávajícího subjektu po vydání alespoň jednoho zahraničního elektronického receptu. Tento zápis provede systém eRecept. V tomto případě není nutné vyplňovat a odesílat registrační formulář.

Druhou možností je aktivní registrace vydávajícího subjektu prostřednictvím formuláře, který je dostupný níže v tomto článku. Ve formuláři je nutné vyplnit všechna povinná pole.

Konkrétní formulář naleznete zde.