Aktuality

Státní ústav pro kontrolu léčiv na tiskové konferenci MZČR představil nové funkcionality eReceptu, které pomohou ještě lépe chránit zdraví a zvýšit bezpečnost léčby pacientů.

Na základě změny zákona o návykových látkách č. 167/1998 Sb. a změnách některých dalších zákonů, bude povinné předepisovat elektronické recepty také pro léčivé přípravky s obsahem návykových látek (dříve předpis na listinný recept s modrým pruhem).

Připravované změny v systému eRecept mají dopad na změnu rozhraní v prioritních, neprioritních webových službách a ve webových službách 3. datového centra.

Dovolujeme si Vás pozvat na webinář primárně k připravované realizaci evidence záznamů očkování. Dotkneme se i druhých dvou změn systému eRecept, jejichž realizace probíhá – elektronizace receptů s modrým pruhem a ePoukazu.

SÚKL v souvislosti s projektem přeshraniční výměny elektronických receptů zveřejňuje dokument doporučení pro lékárníky, který má ilustrativní charakter popisu procesu výdeje zahraničního eReceptu v ČR pomocí webové aplikace pro lékárníka.

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 12.8.2021 (v cca 22 hodin) proběhne release rozhraní eRecept na produkční prostředí.

Dovolujeme si Vás pozvat na webinář k připravované realizaci elektronizace receptů s modrým pruhem a evidence záznamů očkování.

V termínu 17. 5. 2021 od 8:00 do 17:00 bude provedena odstávka testovací části systému registrů.

Dovolujeme si Vás pozvat na opakování webináře k připravované realizaci elektronického poukazu na zdravotnické prostředky (ePoukazu).