Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Aktuality

V pátek 12.8.2022 od 18:00 bude probíhat plánovaná technická údržba infrastruktury SÚKL (instalace patchů), která bude mít dopad na fungování systému eRecept.

eRecept se stal nejprospěšnějším projektem v oblasti eHealth a digitalizace českého zdravotnictví.

Od 1. 1. 2022, kdy byla úspěšně spuštěna nová funkcionalita elektronické evidence o provedeném očkování, bylo k 13. 6. 2022 zaznamenáno již 523 242 záznamů do eOčkování.

Tento článek popisuje proces předepisování zdravotnického prostředku, který vyžaduje schválení zdravotní pojišťovnou. Ukázky obrazovek jsou z webové aplikace pro profesionály SÚKL. Nicméně postup by měl být stejný i při využívání software pro předepisující.

Od začátku dubna jsou dostupné nové žádosti pro získání přístupu k práci s modulem ePoukaz.

Ve dnech 13. dubna a 21. dubna 2022 se uskutečnil veřejný seminář, na kterém byly představeny základní informace o nově spouštěné funkcionalitě eReceptu – elektronickém poukazu na zdravotnické prostředky.

S ohledem na aktuální situaci na Ukrajině zveřejňujeme několik bodů týkajících se vystavování eReceptů pro ukrajinské občany postižené současným konfliktem.

Je nám potěšením oznámit, že počet vystavených eReceptů od ledna 2018, kdy byla zahájena povinná epreskripce, překročil další významnou hranici, tentokrát v podobě 300 milionů předepsaných eReceptů.

SÚKL zveřeňuje popis základních procesů pro předepsání a výdej ePoukazu.

SÚKL zveřejňuje doporučení pro lékaře, lékárníky a pacienty, jak postupovat v případě výpadku systému eRecept.