Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Formulář pro registraci lékárny, výdejny a optiky

Na základě zákona č. 89/2021 Sb., o zdravotnických prostředcích, s dopadem do zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech je od 1. května 2022 spuštěna elektronická preskripce a dispenzace poukazů na zdravotnické prostředky. Využití ePoukazů je nepovinné, proto Státní ústav pro kontrolu léčiv připravuje zejména pro pacienty seznam lékáren, výdejen zdravotnických prostředků a optik, kde je možné vyzvednout poukaz na zdravotnické prostředky předepsaný elektronicky. Tento seznam je zveřejněn ZDE a bude aktualizován minimálně jednou týdně.

Zveřejněním vydávajícího subjektu v tomto seznamu je pro pacienta důležitou informací, že zde může uplatnit vystavený ePoukaz. Vydávající subjekt se na seznam může dostat dvěma způsoby.

První cestou je automatické zařazení vydávajícího subjektu po vydání alespoň jednoho ePoukazu. Tento zápis provede systém eRecept. V tomto případě není nutné vyplňovat a odesílat registrační formulář.

Druhou možností je aktivní registrace vydávajícího subjektu prostřednictvím formuláře, který je dostupný níže v tomto článku. Ve formuláři je nutné vyplnit všechna povinná pole.

Konkrétní formulář naleznete na odkazu ZDE.