Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Počet vystavených eReceptů překročil hranici 300 milionů

Je nám potěšením oznámit, že dne 25.2.2022 počet vystavených eReceptů od ledna 2018, kdy byla zahájena povinná epreskripce, překročil další významnou hranici, tentokrát v podobě 300 milionů předepsaných eReceptů. Jsme velice rádi, že elektronické recepty jsou již zcela běžnou součástí života jak předepisujících lékařů a vydávajících lékárníků, tak pacientů.

Jubilejní eRecept byl vystaven v pátek před polednem v Hořicích v Královéhradeckém kraji. 

Státní ústav pro kontrolu léčiv IS eRecept neustále vylepšuje a zároveň doplňuje nové funkcionality eReceptu, které pomáhají ještě lépe chránit zdraví a zvyšují bezpečnost léčby pacientů. Obzvlášť v posledních pro zdravotnictví nelehkých letech eRecept plně ukázal svůj přínos a pomohl pacientům i zdravotníkům zabezpečit medikaci na standardní úrovni.

Na začátku tohoto roku SÚKL spustil elektronickou evidenci o provedeném očkování a vystavování elektronických receptů s modrým pruhem, tedy na léčivé přípravky s obsahem vysoce návykových látek.

Ještě v průběhu tohoto roku 2022 SÚKL plánuje implementaci zcela nových služeb, mezi které patří elektronický poukaz na zdravotnické prostředky a přeshraniční elektronická preskripce.

Pevně věříme, že elektronická preskripce bude i nadále úspěšně plnit svůj primární účel, tedy přispívat ke spokojenosti pacientů a vyšší bezpečnosti jejich léčby. Děkujeme Vám za Vaši podporu a přejeme epreskripci zdolání mnoha dalších milníků!

Kompletní tiskovou zprávu naleznete na oficiálních stránkách SÚKL zde.