Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Počet vystavených eReceptů stále roste, v květnu 2023 překonal 400 milionovou hranici

Od zavedení povinné elektronické preskripce v roce 2018 lékaři vystavili již více než čtyři sta milionů eReceptů. Tuto metu se podařilo překonat 11. 05. 2023.

Jubilejní eRecept byl vystaven 11. 05. 2023 krátce po 14. hodině v Ústeckém kraji.

Elektronická preskripce kromě komfortu a vysoké bezpečnosti přináší předepisujícím lékařům, vydávajícím lékárníkům a zejména pacientům celou řadu nových funkcionalit.

Od počátku minulého roku tak lze využívat například vystavování elektronických receptů s modrým pruhem pro léčivé přípravky s obsahem návykových látek. Stejně tak se daří postupovat v projektu přeshraniční výměny elektronických receptů, u které SÚKL dosáhl finálního milníku spouštění do produkčního provozu. Díky spuštění přeshraniční preskripce bude možné posouvat hranice využití eReceptu i do dalších evropských zemí.

Mladším „sourozencem“ eReceptu je pak ePoukaz, který je od května 2022 spuštěn v nepovinném režimu. I zdravotnické prostředky je nyní možné předepsat elektronicky a vyzvednout ve výdejně po předložení identifikátoru ePoukazu.

Elektronická preskripce tak prostřednictvím systému eRecept a dalších nadstavbových funkcionalit přináší českým pacientům bezpečí a vysoký komfort v péči o jejich zdraví.

 

Tisková zpráva k výročí zde.