Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Informace ke zprovoznění telefonické linky pro lékárníky

Dovolujeme si Vás informovat, že telefonní linka Státního ústavu pro kontrolu léčiv, která je zřízena jako náhradní způsob komunikace farmaceuta podle Vyhlášky č.415/2017 Sb., §7, odst. 1 písm. a) má telefonní číslo 272 185 666 a je dostupná každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Tato telefonní linka slouží výhradně pro přístup farmaceuta k informaci o elektronickém receptu v případě, že není zajištěna komunikace vydávajícího farmaceuta s centrálním úložištěm elektronických receptů.

Chtěli bychom upozornit, že tato linka je krizové opatření, které nemůže nahrazovat standardní komunikaci s centrálním úložištěm elektronických receptů. Pro případy, kdy není zajištěna komunikace vydávajícího farmaceuta s centrálním úložištěm elektronických receptů, by měla sloužit primárně webová a mobilní aplikace pro lékárníka, která je dostupná zde.

Pro přístup k informaci o elektronickém receptu a ověření Vaší identity budete potřebovat kód pracoviště, jméno a příjmení a přístupové jméno k Centrálnímu úložišti elektronických receptů. Jde o 32místný účet, který jste obdrželi od Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Dále potřebujete identifikátor eReceptu, ke kterému budete požadovat informaci.

Dále si Vás dovolujeme upozornit, že hovory na této lince jsou dle §7, odst. 3 Vyhlášky 415/2017 Sb. monitorovány a nahrávány.

 

Oddělení eRecept