Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Novinky pro pacienty

V souvislosti se spuštěním sdílení lékového záznamu jsme na webových stránkách epreskripce v nabídce Rychlých odkazů spustili novou službu pro občany „Ověření souhlasů“.

Na tomto odkazu https://epreskripce.cz/opravneni-lekovy-zaznam si každý může ověřit, jaké má aktuální nastavení souhlasů či nesouhlasů s nahlížením na lékový záznam pacienta pro lékaře, lékárníky a klinické farmaceuty. Po spuštění se zobrazí obrazovka, kde je nutné zadat číslo občanského průkazu a buď rok narození či měsíc narození.

Po zadání a potvrzení, že člověk není robot, se může zobrazit informace „Pro zadané vstupní údaje neevidujeme žádné individuální nastavení oprávnění (prosím zkontrolujte si zadané vstupní údaje).“, která informuje o tom, že pro danou osobu zatím nebylo aktivně provedeno žádné nastavení a platí stav, který defaultně vyplývá ze zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech, tedy přednastavený souhlas pro nahlížení všech zdravotnických pracovníků. Pokud se domníváte, že jste nějakou změnu již provedli, zkontrolujte, prosím, zda jste správně zadali číslo Vašeho dokladu a data narození.

Pokud již byla provedena jakákoli změna u daného občana, je zobrazen stav oprávnění pro každou skupinu zdravotnických pracovníků. Vpravo nad zobrazenou informací je datum a čas, ke kterému byly informace staženy a byly platné (aktualizace probíhá několikrát denně).

Doufáme, že tato služba pomůže v rychlé orientaci v nastavení oprávnění. V každém případě kompletní a podrobnější informace včetně historie nastavení oprávnění a žurnálu aktivit provedených pro danou osobu v systému eRecept naleznete od 1. června 2020 ve webové aplikaci pro pacienta. V té je také zjednodušen způsob nastavení spárování mobilního telefonu pro využívání mobilní aplikace.